وبلاگ

ویژگی های مبلمان سینمایی

صندلی همایش

ویژگی مبلمان سینمایی

  • ویژگی های مبلمان سینمایی:

یکی از ویژگی های صندلی آمفی تئاتر، صندلی همایش و صندلی سینمایی این است که شخص استفاده کننده از آن در زمان نشستن احساس راحتی و آرامش داشته باشد، زیرا استفاده از صندلی همایش و صندلی سینما و همچنین صندلی تئاتر بیش از یکی دو ساعت باید بر روی  آن نشست که به همین خاطر به کیفیت و راحتی مبلمان سینمایی باید دقت زیادی شود.

کیفیت مبلمان سینمایی:

این مدل از صندلی ها به خاطر اینکه افراد کمتر با آن سرو کار دارند،کمتر شناخته شده هستند و باید در زمان انتخاب آنها دقت بیشتری داشت.این نوع صندلی ها در مقایسه با صندلی های اداری از تنوع کمتری برخوردار هستند.به دلیل اینکه این مدل صندلی ها در سالنها به صورت تیراژ چینش میشوند،مسئله کیفیت انها دو چندان میشود،زیرا در صورت ایراد پیدا کردن هر کدام از صندلی ها میتواند کلیت زیبایی و هماهنگی سالن را زیر سوال ببرد.

قبل از هر انتخابی باید کاربری سالن خود را بدانیم و به این جمع بندی برسیم که سالن ما سالن همایش است یا سالن تئاتر؟سالن سینما است یا سالن جلسات؟! با توجه به تنوع مدل مبلمان سینمایی وجود دارد بهتر است هنگام خرید دقت کنیم. ویژگی مبلمان سینمایی سینمایی را در اینجا با هم مرور می کنیم .

پشتی صندلی:

برخی از صندلی های همایش و صندلی آمفی تئاتر و صندلی صندلی سینمایی با پشتی بلند و برخی دیگر با پشتی کوتاه هستند.

صندلی همایش و صندل امفی تئاتر با پشتی کوتاه مناسب  همه سالنها و به خصوص سالنهایی که به صورت صاف هستند میباشند.

صندلی با پشتی بلند مناسب سالنهایی است که دارای کف سازی مناسب،که میتواند به صورت پلکانی و یا به صورت شیبدار هستند باشد زیرا پشتی بلند آن اگر بر روی سطح صاف نصب شود باعث ایجاد نقطه کور میشود،به همین دلیل پیشنهاد میشود در سالنهایی با کف صاف از صندلی با پشتی کوتاه تر استفاده کرد و یا پشتی آن دارای قوس باشد.

معایب پشتی بلند:

البته اگر سالن شما دارای کف صاف است و انتخاب شما هم صندلی امفی تئاتر و یا صندلی همایش با پشتی بلند است میتوان از چینش صندلی به صورت دندون موشی (چینش آجری) چیده شود تا کوری دید به حداقل ممکن برسد. برای صندلی همایش و مبلمان سینمایی بهتر است صندلی را انتخاب کنی که دارای کفی تاشو باشد زیرا مبلمان تاشو باعث میشود که نظافت سالن و همچنین تردد در آن راحت تر صورت بپذیرد.

  • فوم صندلی آمفی تئاتر:

فوم صندلی آمفی تئاتر

فوم سرد:

در زمان خرید مبلمان سینمایی بهتر است دقت کنیم که حتما فوم مورد استفاده شده از نوع فوم سرد باشد زیرا فوم سرد باعث دوام بالای صندلی سینما و صندلی تئاتر و …خواهد شد.

فوم گرم:

متاسفانه بسیار از تولید کنندگان مبلمان چه خانگی و چه مبلمان سینمایی و مبلمان اداری ترجیح میدهند که از فوم گرم استفاده کنند و دلیل این امر نیز قیمت پایین تر فوم گرم است.

استفاده از فوم گرم در مبلمان باعث میشود که قیمت تمام شده آن پایین تر باشد و خریدار نیز این مسلئه را متوجه نخواهد شد زیرا تشخیص فوم گرم و فوم سرد تخصصی است و تشخیص آن شاید برای هر شخص ممکن نباشد.

روکش صندلی:

برای اینکه فوم کف و پشت پوشانده شود نیاز است که از روکش مناسب استفاده کرد که این روکش مناسب میتواند پارچه باشد.جنس،طرح و رنگ پارچه بسیار متنوع است .

در ارتباط با جنس بهتر است بسیار دقت شود که از پارچه با کیفیت استفاده شود چون اگر پارچه مناسب نباشد ظاهر کلی صندلی نیز زیر سوال میرود، طرح پارچه برای صندلی همایش، صندلی سینما و صندلی آمفی تئاتر هر چقدر ساده تر باشد بهتر است و پارچه ها طرح دار با تیراژ بالا در سالن باعث شلوغ شدن سالن گردد.

رنگ پارچه:

رنگ پارچه میتواند سلیقه ای و متناسب با دکوراسیون داخلی سالن شما انتخاب شود،البته در این رابطه بهتر است که از مشاوران و کارشناسان شرکت  که دارای علم و تجربه مناسب هستند راهنمایی گرفته شود.

صندلی سینمایی

  • کف و پشت صندلی آمفی تئاتر:

مبلمان سینمایی و صندلی همایش و صندلی امفی تئاتر دارای نمای کف و پشت به صورت های متنوعی از جمله کف و پشت ای بی اس(ABS)، کف و پشت پارچه ای، کف و پشت چوبی و کف و پشت ام دی اف (MDF) میباشند.

ABS:

بهتر است برای سالنهایی که تردد عمومی در آن وجود دارد(برای عموم آزاد است) و یا برای مکانهایی که ضریب اشکال بالایی دارند بهتر است از کف و پشت ام دی اف (MDF) و یا چوب  استفاده نشود زیرا با هر شی نوک تیز احتمال خراش انداختن بر روی آن وجود دارد، کف و پشت ای بی اس(ABS) میتواند برای سالنهای دارای ضریب خطا و اشکال بهتر باشد زیرا  ای بی اس(ABS) در برابر خط و خش مقاوم است.

______________________________________________________________________________________________________________

سفارش مستقیم از طریق تماس :  ۰۲۶۳۲۵۱۳۳۴۶

 نویسنده:صندلی همایش مبلمان اداری البرز

هرگونه کپی برداری از این مقاله پیگرد قانونی دارد.مگر با ذکر منبع:alborzfco.com

مطالب مشابه