سبک ویژه و زیبا در دکوراسیون اداری

انسان های بیشتر ساعات عمر خود را در خانه و محل کارشان می گذرانند و برهمین اساس زیبایی محیط برایشان بسیار با اهمیت می باشد و استفاده از رنگ هایی که با روحیه افراد سازگار باشد از مهم ترین اصول در دکوراسیون اداری میباشد که روانشناسان به این اصل بسیار توجه داشته و آن را با اهمیت می دانند.
تنش ها و ناهنجاری های موجود در فضای کار و زندگی را می توان عدم هماهنگی فضای کار یا زندگی با خلق و خو، رفتار و حرفه ای که به آن مشغول هستید دانست.

سبک ویژه و زیبا در دکوراسیون اداری
سبک ویژه و زیبا در دکوراسیون اداری

 

افرادی که به دکوراسیون داخلی علاقه دارند با سبک های مختلفی از دکوراسیون که می توان از ان ها برای دکوراسیون اداری و در فضاها به کار برد آشنا هستند و در این مقاله به بررسی انواع سبک ها با توجه به روحیات و علایق فردی پرداخته می شود که البته می توان گفت این نوع سبک ها کمتر شناخته شده و مورد استفاده قرار میگیرند.

 • مونوکروموتیک : این سبک از دکوراسیون داخلی به ایجاد تعادل ما بین اشیاء اشاره دارد و در خصوص رنگ اشیاه از کم رنگ به سمت پرررنگ حرکت کرده و آن ها را با یکدیگر ترکیب می کند تا جلوه فوق العاده ای بوجود بیاورد و این ایده و سبک بیشتر مورد علاقه افرادیمی باشد که تازه به سمت کار دکوراتور روی آورده اند.
 • آرت دکو : در این سبک از آلومینیوم، لاکر، طرح پوست کوسه و پوست گوره خر استفاده می شود و اشکال هندسی زیگ زاگ، پله ای و قوس بلند همراه با فرم ها گایهی و مخصوصا فرفوژه برای فضا سازی و طراحی محیط استفاده می وشد.
 • آرت نئو : در این مدل با نقاشی روی شیشه ، کف پوش های چوبی، خطوط منحنی و مواج و اشکال گیاهی استفاده می شود و گوتیک، رکوکو، ژاپنی و آثار دوران ویکتوریا، نوشته های باستانی و سفال های ایرانی در این سبک از دکوراسیون اداریاستفاده می شود.
 • صنعتی : در این سبک کاری راحت بودن فضا و در عین حال پرکاربرد بودن آن بسیار مهم میباشد. در این فضاسازی از رنگ های خنثی و خاکستری برای رنگ آمیزی سقف و دیوار های استفاده می شود و اصولا محیطی سرد را بوجود می اورد که تمام اشیا و وسایل موجود در آن مصارف چند منظوره دارد و آلومینیوم در این مدل بسیار متداول می باشد.
 • ماوریک : این مدل جز سبک های مدرن میباشد و در چیدمان وسایل هیچ گونه تریتیبی وجود ندارد و همه چیز به صورت تصادفی انتخاب می شود و درواقع در دنیای دکوراسیون و دکوراسیون اداریبه آن سبک بدون قید و قانون می گویند.
 • روستیک : زیبایی را به وضوح می توانید در این سبک عالی مشاهده نمایید. استفاده از بافت طبیعی در اجزای مختلف دکوراسیون اداریبسیار تاثیر گذار و مهم میباشد .

 

  • سبک ویژه و زیبا در دکوراسیون اداری

  استفاده از مبلمان چوبی و البته به صورت حصیری، الیاف طبیعی در ساخت پرده و کوسن هایی از جنس خز و پشم از دیگر ویژگی های این سبک کار میباشد . شما حتی میتوانید برای دیوارهایتان از چوب استفاده کرده و با استفاده از رنگ های مختلف به رنگ آمیزی آن بپردازید.

 

 • مدیترانه ای : کسانی که به دنبال آرانش ئ در عین حال جذابیت هستند می توانند از این مدل سبک که از رنگ های خنثی و آبی ملایم استفاده می کند بهره ببرند.

استفاده از رنگ آبی ملایم برای گچ بری ها و رنگ های آجری و سبز دریایی بسیار تاثیر گذار میباشد و همان طور که از اسم این نوع سبک مشخص می باشد باید از ویژگی های دریای مدیترانه در این سبک بهره برد.